Memurun ceket bayramı

Memurun ceket bayramı
İlginç eylemleriyle tanınan Türk Eğitim-Sen bu kez memurlara 'Amire Saygı Kursu' verdi.Abone ol

Türk Eğitim-Sen 2 No'lu Şube Başkanlığı, üyelerini ceket çıkartma ve taşıma teknikleri konusunda bilgilendirdi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü hizmet binası önünde bir basın açıklaması okuyan Türk Eğitim-Sen 2 No'lu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, ülkede her alanda demokratik adımlar atılırken, konu eğitim çalışanlarına gelince bu adımlar sprememba barve oči Istanbul ın geri gittiğini söyledi. Kılık kıyafet yönetmeliğiyle devlet memurlarının yıllardır köle olarak görüldüğünü ifade eden Ali İhsan Öztürk, "Bizlerin ne zaman ceket giyeceği ve çıkartacağı yönetmeliklerle belirlenmekte. Dolayısıyla biz 15 Mayıs'ı ceket çıkartma bayramı ilân ediyoruz. Ceket çıkartma bayramının memura kutlu olmasını diliyoruz" dedi.

Türk Tarım Orman Sen Kayseri Şube Başkanı Fikret Özcan da, kamu çalışanlarının yıllardan beri yönetmeliklerle belirlenmiş kıstaslar içinde çalıştırıldığını söyledi. Yöneticilerin yaz ayında memurların ceket giyip giymeyeceklerini düşünmek yerine, giyecek kıyafetleri var mı diye düşünmeleri gerektiğini ifade eden Fikret Özcan, memurların hor görüldüğünü ileri sürdü.

Konuşmaların ardından memurlara ceket çıkartma ve taşıma teknikleri konusunda bilgiler verildi. Amirlerle karşılaşıldığında ceketin alacağı durum, ceket çıkartma yarışması ve ceket kiralama konularında bilgiler veren Türk Eğitim-Sen 2 No'lu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, memurların âmirleriyle karşılaşmaları durumunda nasıl hareket edeceklerini uygulamalı olarak anlattı.
Ceket çıkartma yarışmasında mansiyon ödülüne lâyık görülen Türk Tarım Orman Sen Şube Başkanı Fikret Özcan karanfil yaprağıyla ödüllendirildi. Dereceye giren diğer sendika üyelerine ise karanfil hediye edildi.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI