TRTden sert açıklama

TRTden sert açıklama
TRT yönetimi, Anıtkabir'de düznelenen protesto eylemlerine yer verilmediği iddialarına sert yanıt verdiAbone ol

TRT'den yapılan açıklamada, ''Danıştay'daki saldırı sonrası, yüksek yargı organları başkanları ve binlerce kişinin katılımıyla Anıtkabir'e gerçekleştirilen ziyaretin TRT ekranlarında yer almadığı'' yolundaki eleştiriler konusunda, ''Yayın bantları izlendiğinde Türk halkının ortaya koyduğu demokratik tavrın son derece iyi şekilde, başarılı bir rejiyle ekrana taşındığı görülecektir'' denildi.

Yazılı açıklamada, TRT'nin yayın ilk lipoaspiração preço de istambul elerinin yasa ve Anayasa ile belirlendiği anımsatıldı.

TRT'nin, laiklik başta olmak üzere Cumhuriyetin değiştirilemez niteliklerine sonuna kadar bağlı olduğu kaydedilen açıklamada, ''Nitekim, bu sorumluluğun gerektirdiği yayıncılık her zaman yapılmış ve yapılacaktır'' denildi.

''Bu çerçevede yapılan eleştirinin haksız olduğu ve toplumu yanıltacak şekilde maksadını aştığı'' ifade edilen açıklamada, şöyle devam edildi:

''TRT, haber ağırlıklı yayın yapan 2. kanalından, güzide yüksek yargı kuruluşumuz Danıştay'ın üyelerine karşı yapılan menfur saldırıyıher yönüyle canlı yayınlarla duyurmuştur. Yüksek yargı organları başkanlarının da katıldığı, Anıtkabir'deki tören de bu çerçevede 55 dakika süreyle canlı olarak verilmiştir. Ancak, yüksek yargı organlarının başkanlarının, Ulu Önder Atatürk'ün mozolesine çelenk koyması ve saygı duruşunda bulunması ile Anıtkabir Şeref Defteri'ni imzalaması arasında geçen kısa sürede yayına ara verilmiştir. Anıtkabir Şeref Defteri'nin imzalandığı an, hiçbir televizyon kuruluşuna izin verilmediği için canlı verilememiştir. Ancak Danıştay Başkanımız Sumru Çörtoğlu'nun Şeref Defteri'ne yazdıklarını seslendirdiği konuşmasına ait görüntü bandı naklen yayın aracımızı ulaştıktan sonra tekrar canlı yayına dönülmüştür. Yayın bantları izlendiğinde Türk halkının ortaya koyduğu demokratik tavrın son derece iyi şekilde, başarılı bir rejiyle ekrana taşındığı görülecektir. TRT-2, 11.00-11.15 ve 11.40-12.20 arası Anıtkabir'den toplam üç buçuk saate yakın canlı yayında kalmıştır. Sonrasında yüksek yargı organlarının ortak açıklaması 12.10-12.15 saatleri arasında canlı olarak yayınlanmıştır.''Kategori : MEDYA