Tekinin DERİN bağlantıları

Tekinin DERİN bağlantıları
Saldırının kilit isimleri Muzaffer Tekin ve aranan Ayhan Parlak araştırıldıkça yeni bilgilere ulaşılıyor.Abone ol

Danıştay"a silahlı saldırı olayını soruşturan istihbarat ekipleri, eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin"in Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki bağlantılarına dikkat çekiyor. İstihbaratçılara göre, "Muzaffer Tekin"in TSK içerisinde derin bağlantıları bulunuyor".

Danıştay saldırısının kilit ismi Muzaffer Tekin"in Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bazı kişilerle irtibatlı olduğu iddia ediliyor. Anka Ajansı"nın haberine göre, saldırıyı soruşturan istihbarat yetkilileri, Tekin"in derin bağlantılarının olduğunu düşünüyor. “Tekin"in TSK içindeki irtibatlarına dikkatli bakılması gerekiyor. Herkes Tekin"i Veli Küçük ve İbrahim Şahin"le irti קיבה מיני מעקף רופא גוקמן אוזטורק batlı gibi gösteriyor. Asıl olan Tekin"in bunların üzerinde korgeneral seviyesinde bir kişilik olması.” iddiasında bulunan yetkililer, “Ata Ocakları eski Başkanı Ayhan Parlak kilit isimdi. Bu kişi ilk olarak banker Yalçın"ın öldürülmesinde gündeme geldi. Ardından da Nisan 2003"te öldürülen ve PKK"nın uyuşturucu parasından haraç alan Ertuğrul Yılmaz ismiyle gündeme geldi.” yorumuna yer veriyor.

Almanya"da parasal paylaşım nedeniyle kafasına sıkılan bir kurşunla ölen Yılmaz hakkında MİT"in yaptığı incelemede ilk olarak PKK"lı Recep Canik ismine ulaşıldığını belirten yetkililer, “Bu isim daha sonra ele geçirildi. Ancak olayın failinin Parlak olduğu yönünde ifade verdi. Yapılan raporlamada bu durum iletildi. Ayrıca Tekin ile irtibatı da aktarıldı. Para aktarılan kaynağın İstanbul"da bir faktoring olduğu belirlendi.

Almanya"dan aktarılan paraların, Tekin"e iletildiği anlaşılınca kendisiyle ilgili çalışma başlatıldı. Ancak bu inceleme sadece Yılmaz ve Parlak bağlantısı yönündeydi.” diye konuştu. Albay Muzaffer olarak kendini tanıtan Tekin"in, avukat Alparslan Arslan ile irtibatını da bu kişinin sağladığının telefon trafiğinden anlaşıldığına dikkat çeken istihbarat yetkilileri, Parlak"ın son Cumhuriyet saldırısından birkaç saat önce yurtdışına çıktığının belirlendiğini ifade ederek şu ifadelerde bulundu: “Emniyet de bu isme ilişkin inceleme yaptı.

Onlarda da dosyası var. Alparslan Arslan ismi onlardan (Ayhan Parlak"ın telefon rehberinden) bir defa daha geldi. Bu soruşturmada Parlak"ın, Sauna Çetesi operasyonu nedeniyle tutuklanan Tamer Topsakal"dan kendisiyle ilgili hazırlanan emniyet raporunu alması nedeniyle irtibatı vardı. Bu arada Topsakal"ın tutuklandığı operasyonda, devletin pek çok gizli belgesi ele geçirilmişti. Orada konuşan çete lideri, sivil halk hareketlerinden bahsediyor ve vatanseverlerin sokağa dökülmesi için organizasyonlardan bahsediyordu. Buradan da bu irtibatların zirvesinin Tekin olduğu netleşiyor.”

Tekin"in polis sorgusu yapılamaması için kendini yaraladığını da ifade eden yetkililer, “Daha önce merkezden irtibatları nedeniyle takipteydi. Bu irtibatlar İbrahim Şahin ve Veli Küçük çerçevesinde olduğu için İstanbul bölge bu konuyu çok detaylandırmadı.” şeklinde konuştu.

Kaynak: www.zaman.com.trKategori : GÜNCEL