Cüneyt Arkın marka oluyor

Cüneyt Arkın marka oluyor
Ünlü sanatçı, 'Arkın' soyadının marka olarak tescillenmesi için başvuruda bulundu.Abone ol

''Dünyayı Kurtaran Adam, Malkoçoğlu, Battalgazi'' gibi unutulmaz filmlerin
başrol oyuncusu Cüneyt Arkın, ''Arkın'' soyadının marka olarak tescillenmesi talebiyle Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) başvurdu.

TPE yetkililerinden alınan bilgiye göre, önceki gün iki oğlu ile birlikte Enstitü'ye gelen ünlü oyuncu, ''Arkın'' soyadının marka olarak תיקון מיני מעקף קיבה בטורקיה tescili için başvuruda bulundu.

Gerçek adı Fahrettin Cüreklibatur olan, ancak sanat dünyasında ''Cüneyt Arkın'' adını kullanan sanatçının, ilgili mevzuat ve yasalara göre takma adıyla ''toplumda bilinir hale gelmesi'' nedeniyle, bu ad-soyad üzerinden tescil başvuru hakkı bulunuyor.

Buna bağlı Arkın'ın, Almanya'da kendi resminin kullanıldığı gece lambaları, takvimler ve saatler üretilmesi nedeniyle böyle bir başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Ayrıca Cüneyt Arkın'ın oğullarından birinin sahibi olduğu Arkın Dizayn isimli firma eliyle, önümüzdeki günlerde biblolar ve hediyelik eşyalardan oluşan ''Cüneyt Arkın ürünleri'' üretecekleri de belirtildi.

Ünlü oyuncunun isminin, yüzünün, suretinin izinsiz kullanımının önüne geçilmesini sağlamak üzere yaptığı bu başvuru, itiraz gelmezse 6-8 ay içinde sonuçlanacak.

Arkın, önümüzdeki günlerde TPE'ye ''Cüneyt Arkın'' olarak imzası ve karakteristiğinin korunması için de başvuruda bulunacak.

Cüneyt Arkın'ın isimle beraber figürünü korumaya yönelik olarak yapmayı düşündüğü bu başvuru, eğer yapılırsa Türkiye de bir ilk olacak ve diğer sanatçılar için de örnek teşkil edebilecek. Arkın'ın bu girişiminin ardından sanatçılar arasında bir oluşum sağlanması ve tüm sanatçıların şahsi, fikri ve sınai haklarının korunması söz konusu olabilecek.Kategori : MAGAZİN