Baykal ÖDÜNÇ OY istiyor

Baykal ÖDÜNÇ OY istiyor
CHP daha kapsamlı bir toplumsal mutabakat için atağa kalkıyor. Baykal bu konuda umutlu.Abone olGenel Başkan Baykal "Merkez sağda görev yapmış, muhafazakar isimlere CHP"nin kapıları açılacak. Demokratik Cumhuriyeti, laikliği benimseyen herkesin partimize gelmesi için çaba göstereceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Merkez sağda siyaset yapmış, hatta muhafazakar kimliği de olan, ancak Türkiye"nin temel değerlerinin korunması ve kökleşmesinde tereddütü olmayan isimlere CHP"nin kapıları açılacak" diye konuştu. Baykal, "CHP"nin yeni açılımı" konusunda bir grup gazeteciye şu değerlendirmelerde bulundu:

HERKESİ KUC AKLAYACAĞIZ

İtalya"daki partilerarası işbirliğinden daha farklı, daha kapsamlı bir toplumsal mutabakatın peşindeyiz. CHP siyasi yelpazesini daha da genişletti genişletecek. Demokratik Cumhuriyeti, laikliği benimseyen, özümseyen toplumun bütün kesimlerine çağrı yapıyoruz. Adresin CHP olduğunu düşünüyoruz ve CHP"ye gelmelerinin önünü açma noktasında her çabayı göstereceğiz. Yelpaze genişleyecek, pergelin açısı artacak ancak elbette pergelin ucu yine CHP"nin ve sosyal demokrasinin temel ilkelerinde bulunacak. Türkiye"ye sahip çıkma temelinde dışlayıcı olmayacağız, herkesi kucaklayacağız. Böyle bir misyonumuz var bizim. Bir süredir bunu da anlatmaya çalışıyoruz.

ALTERNATİF BULUNUR

Türkiye, AKP"ye karşı alternatifini çıkaracaktır. Alternatif çıkarmakla, başta CHP olmak üzere herkes yükümlüdür. Türkiye"nin bunca bunalımı, kuşatılmışlığı karşısında ortaya çıkacak alternatif, siyasi parti kimliğini aşan, ulusal ve toplumsal niteliği olan bir alternatif olacaktır. Cumhuriyete, ulusal bütünlüğüne inanan, temel değerlerini bilen herkesin elbirliği, işbirliği yaptığı oluşumu hep beraber gerçekleştireceğiz. Gün dar siyaset günü değildir, gün Türkiye"nin kader günüdür.

ŞEYTAN TAŞLIYOR

Baykal dün Parti Meclisi toplantısı öncesinde yaptığı konuşmada da Başbakan Tayyip Erdoğan"ın, Danıştay saldırısı konusundaki "Saldırı, Türkiye"nin huzurunu sabote etmeye yönelik kanlı bir komplodur" değerlendirmesini, "Sanki yaşanan olay ortada yokmuş gibi bize yazdıkları bir senaryoyu kabul ettirmeye çalışıyorlar. Başbakan ve hükümet şeytan taşlıyor" sözleriyle eleştirdi.

SİNE HAZIR MI

Başbakan Erdoğan"ın cumhurbaşkanlığını engellemek için gerekirse "Sine-i millete dönebilecekleri" sözleriyle tartışma başlatan Baykal, bu olayın partisinin gündeminde olmadığını söyledi. Baykal, "Sine hazır mi ki dönelim" dedi.

Haber: Okan KONURALP
Kaynak: Hürriyet
Kategori : POLİTİKA