Baykalı silahıyla vurdu

Baykalı silahıyla vurdu
Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Deniz Baykal arasında yeni bir polemik başladı.Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal"ın "Danıştay saldırısında iktidarın katkısı olduğu" yönündeki sözlerine ilişkin, "Ben anlamakta zorlanıyorum. Halkımız nasıl anlıyor bilmiyorum. Herhalde o da bir ıvır zıvırdır" dedi.

Erdoğan, bir gazetecinin, "CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, çete bağlantılarını "ıvır zıvır" şeklinde niteledi. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?" sorusunu, Erdoğan şöyle yanıtladı:
קריטריונים של שרוול קיבה בטורקיה r>"Biz görevimizi yapıyoruz. Yürütme olarak üzerimize düşen neyse bu görevi yerine getiriyoruz. Bu tür yaklaşımları geçmişte farklı şekilde yapanlar da oldu. Aynı yanlışın içerisinde değiliz. Yürütme görevi neyse, bu görevinin bilinci içerisinde bunun tüm bilgilerine varıncaya kadar,  istihbarat örgütüyle el ele vermek suretiyle, yakalayıp yargıya teslim etmektedir. Ondan sonra da yargı süreci devam edecektir.

Ben konuyla ilgili ortada bir kanlı çetenin olduğunu ifade ettim. Bundan sonraki süreçte de güvenlik güçlerimizle birlikte, bizzat şahsım başta olmak üzere arkadaşlarımla, bu süreci takip ediyoruz. Sağ olsun, ilgili illerimizin valileri, istihbarat teşkilatlarımız, hepsi bu çalışmanın içinde hassasiyetle duruyorlar. Nerelere ulaşacaksak ulaşacağız ve sonucu da yargıya bildirmek suretiyle, yargının kararını bekleyeceğiz."

Başbakan Erdoğan, "Baykal, Danıştay saldırısı ile Susurluk arasında hükümetin bağlantı kurduğunu belirterek, "Hükümet olayı saptırma ve örtbas etmeye çalışıyor" dedi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna da, "Cevabını verdim zaten" karşılığını verdi.

Bir gazetecinin, "Deniz Baykal"ın, Danıştay saldırıyla ilgili olarak, "bu acı olaylara hükümet çok ciddi katkılar yapmıştır" yönünde bir açıklaması oldu. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu da, "Ben anlamakta zorlanıyorum. Halkımız nasıl anlıyor, bilmiyorum. Herhalde o da bir ıvır zıvırdır" şeklinde yanıtladı.

Öte yandan, Erdoğan, Almanya"ya hareketinden önce havalimanında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile bir süre görüştü.Kategori : POLİTİKA