PO Everestin zirvesinde

PO Everestin zirvesinde
Petrol Ofisi Everest Türk Takımı Everest'in zirvesine Türk ve Petrol Ofisi bayraklarını taşımayı başardı.Abone ol

Petrol Ofisi"nin yenilikçi, sınırları zorlayan ruhu ve desteği ile yola çıkan 2006 Everest Türkiye Takımı sınırları zorlayarak 8.850 metrelik zirveye Türk ve Petrol Ofisi bayraklarını taşımayı başardı.

Petrol Ofisi sponsorluğunda dünyanın en yüksek noktası Everest"e tırmanmak üzere 27 Mart"da Türkiye"den hareket eden 11 kişilik Petrol Ofisi Everest Türk Takımı"ndan 4 kişi 10 gün önce Everest Zirvesi"ne ulaşmayı başarmıştı. Ekibin kalan 6 üyesi i בלון קיבה איסטנבול kinci denemede 24 Mayıs günü Türkiye saati ile 2:30 sularında zirveye ulaştı. Zirveye ulaşan üçü kadın altı kişilik ekibimizde; Serhan Poçan, Burçak Özoğlu Poçan, Bora Maviş, Meltem Çolak Özmine, Mustafa Cihan, Suna Yılmaz yer aldı.

Türkiye"deki en büyük takım oyununu oynayan Petrol Ofisi gücü ve kararlılığı ile Sınırları Zorlayan Everest Türk Takımı"nı tebrik ediyor.

İki hafta önce gerçekleştirilen ilk tırmanışta Türkiye"den Everest"e ilk kadın dağcıyı taşımış olan bu ekspedisyon birçok açıdan ilkleri de bünyesinde barındırıyor.. Petrol Ofisi sponsorluğunda gerçekleşen bu ekspedisyon ülke adı ile anılan Everest"e ilk Türk tırmanışı olarak kabul edilmektedir. Ayrıca Kuzey yüzünden bu yıl gerçekleştirilen tek kadın tırmanışını da Türk ekibi gerçekleştirdi. Zirveye kadar dağılmadan tek ekip halinde tırmanıp inmekte olan ekspedisyon üyeleri, aynı zamanda diğer tüm ekspedisyonların gözünde ekip olarak hareket edebilen tek grup ünvanını da almış, ayrıca tüm tırmanış ekibini zirveye taşıyabilmiş tek ekspedisyon olma özelliğini de kazandı.
Türkiye dağcılık tarihi açısından bir dönüm noktasını oluşturan bu ekspedisyon sonucunda ülkemizden şu ana kadar 2 ile sınırlı kalmış olan Everest tırmanışları 6 katına çıkarak 12 sayısına ulaştı Ayrıca bu tırmanışların 3"te birini kadın tırmanışlarının oluşturması ayrı bir başarıdır.

Türkiye"nin en yaygın bayii ağına sahip lider akaryakıt dağıtım şirketi Petrol Ofisi, hem Türk bayrağını hem de Petrol Ofisi bayrağını dünyanın en yüksek noktası Everest"e ulaştıran 11 kişilik Petrol Ofisi Everest Türk Takımı ile gurur duyuyor.


2006 Everest Türk Takımı ile ilgili detaylı bilgilere www.2006everest.org adresinden ulaşılabiliyor.Kategori : GÜNCEL