Sezer 2 yasayı onayladı

Sezer 2 yasayı onayladı
Sezer iki yasayı onayladı. Yasalar yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildi.Abone ol

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5505 sayılı "Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" ile 5507 sayılı "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Avrupa Uzay Ajansı Arasında Dış Uz מוות מעקף קיבה בטורקיה ayın Barışçıl Amaçlarla İncelenmesi ve Kullanılması Konusunda İşbirliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun"u onayladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi"nden yapılan açıklamaya göre, yasalar yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildi. 5505 sayılı "Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun"a göre, üniversite öğrencileri, YURTKUR"dan aldıkları kredileri okul bitiminden itibaren 2 yıl, yüksek lisans yapmaları halinde ise 3 yıl sonra başlamak üzere, kredi aldığı sürenin yarısı kadar sürede, aylık dönemler halinde kuruma ödeyecek.

Borçlu öğrencinin, herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuyla ilişkisi tespit edilinceye kadar, talebi üzerine, TÜFE oranı uygulanarak borcun geri ödenmesi süresi, birer yıllık sürelerle uzatılabilecek. Borcu ödemedeki kolaylıktan, kanun yürürlüğe girdikten sonra kredi alacak öğrenciler de yararlanacak.Kategori : POLİTİKA