Müdüre hoşgeldin hediyesi

Müdüre hoşgeldin hediyesi
Van’da polis yaptığı 3 ayrı operasyonda dünyada en yüksek fiyattan 29 kilo eroin ele geçirildi.Abone ol

Van"da polis yaptığı 3 ayrı operasyonda dünyada en yüksek fiyattan satılan ve üzerinde "denizatı" amblemi bulunan 29 kilo 572 gram eroin ile 151 kilo 138 gram esrar ele geçirdi.

İran"dan getirildiği belirtilen eroinin değerinin yaklaşık 2 milyon YTL olduğu açıklanırken, operasyon Van Emniyet Müdürlüğü"ne 1 hafta önce atanan Mehmet Salih Kesmez"e hediye edildi. Kesmez, Van"da uyuşturucu tacirlerine karşı operasyonların süreceğini belirterek, “Arkadaşlarım bu operasyonla, bana תוכנית תשלום שרוול קיבה בטורקיה "hoşgeldiniz" hediyesi verdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Van Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları istihbarat üzerine son bir hafta içinde "denizatı" adını verdikleri 3 ayrı uyuşturucu operasyonu gerçekleştirip, 29 kilo 572 gram eroin, 151 kilo 38 gram esrar ele geçirdi.

İlk operasyonda, kent girişinde T.K."nın kullandığı otomobil durdurularak, narkotik dedektör köpek "Şadow" ile aramaya alındı. Aramada otomobilin zulalarına gizlenmiş 29 kilo 572 gram eroin ele geçirildi. İran"dan getirildiği belirtilen ve üzerinde "Denizatı" amblemi bulunan vakumlanmış eroinin, dünya uyuşturucu ticaretinde kalitesinden dolayı en yüksek fiyattan alıcı bulduğu belirtilirken, değerinin yaklaşık 2 milyon YTL olduğu belirtildi. Eroinle ilgili olarak otomobil sürücüsü T.K. ile yanında bulunan Z.T. gözaltına alındı.

Polis, ikinci operasyonda N.E"nin kullandığı ve plakası açıklanmayan otomobilde 86 kilo 138 gram esrar ele geçirirken, esrarla ilgili bir operasyon da Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ile birlikte yürütüldü. Van"dan Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne bildirilmesi üzerine E.E."nin kullandığı otomobilde de 65 kilo esrar ele geçirildi.

MÜDÜRE HOŞGELDİN HEDİYESİ

Van Emniyet Müdürlüğü"ne Bitlis"ten 1 hafta önce atanan M. Salih Kesmez, Van"ın uyuşturucuda önemli bir geçiş güzergahı olduğunu söyledi. Kesmez, bu nedenle operasyonların aralıksız süreceğini belirterek, “2005 yılında 1 ton 600 kilo uyuşturucu ele geçirildi. Bu yılın ilk 5 ayında ise, 1 ton 221 kilo 493 gram uyuşturucuya el konuldu.

Yıl sonuna kadar yapacağımız başarılı operasyonlarla bu rakamı katlayacağız. Ayrıca bana, yaptıkları bu operasyonla "Hoşgeldiniz" hediyesi veren arkadaşlarımı da kutluyorum” dedi.Kategori : GÜNCEL