Erdoğandan SÜRPRİZ MESAJ

Erdoğandan SÜRPRİZ MESAJ
Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmasında partililere sürpriz bir talimat verdiAbone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmaları konusunda kurmaylarına ve milletvekillerine "Köşk konusunda polemiğe girmeyin. Şu an tartışmak zamansız ve gereksiz. Gerginliğe prim vermeyin" talimatı verdi. Erdoğan, Köşk'e çıkacak isim üzerinde gerekirse "uzlaşma" arayacaklarının da m בית החולים שרוול קיבה הטוב ביותר esajını verdi.


Başbakan Erdoğan, 2007 yılının Mayıs ayında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda kurmaylarından ve milletvekillerinden tartışmalardan uzak kalmalarını istedi. Erdoğan, son olarak TBMM Başkanı Bülent Arınç, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Abdüllatif Şener ve Mehmet Ali Şahin'in de katıldığı Köşk tartışmalarıyla ilgili "polemiğe girmeyin" talimatı verdi. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen toplantısında da konuyu gündeme getiren Başbakan Erdoğan, grup ve parti yönetiminden de milletvekillerini uyarmalarını istedi.


"Cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmalarına girmeyin" diyen Erdoğan, seçimlerin şimdiden tartışılmasının zamansız ve gereksiz olduğunu kaydetti. Erdoğan'ın, "Şu an tartışılması zamansız ve gereksiz. AK Parti olarak bu tür tartışmaların içinde olmayın ve prim vermeyin. Bizim gündemimizde böyle bir konu yok. Zamanı geldiğinde o konuyu konuşuruz. Erken konuşmak sorunu çözmez, aksine daha da karmaşık hale getirir" dediği öğrenildi.


Erdoğan ayrıca, Köşk'e çıkacak isim konusunda "uzlaşma" sinyali de vererek, gerekirse uzlaşma arayacaklarını ve gerginliğe prim vermeyeceklerini vurguladı.

(İHA)Kategori : POLİTİKA