Yıldızı parlayan site

Yıldızı parlayan site
YouTube sitesinde günlük olarak izlenen video sayısı şu günlerde 100 milyonu buluyor.Abone ol

Kasım 2005"te, ABD"de 3.5 milyon dolarlık risk sermayesiyle kurulan 'YouTube.com" sitesi, 2006"yla birlikte ulaştığı rakamların ardından yeni ekonominin yeni yıldızı olmaya aday. Geçtiğimiz yıl, sessiz sedasız adından söz ettirmeye başlayan YouTube, geniş bant internet fırsatını en iyi biçimde değerlendiren firmaların başında geliyor.

Sadece Haziran ayı içerisinde YouTube.com adresinde izlenen videoların sayısı 2 milyarı geçmiş durumda. Sitede günlük olarak izlenen video sayısı şu günlerde 100 milyonu buluyor. YouTube video arşivine her gün yaklaşık 65 bin yeni video ekleniyor ve ayda 20 שאיבת שומן לפני ואחרי טורקיה milyon tekil kullanıcı YouTube.com adresini ziyaret ediyor. Merkezi California"da bulunan firmada sadece 30 kişi çalışıyor. Bu arada, risk sermayesi sağlayan Sequoia Capital, sitenin yoğun ilgi görmesinin ardından 8 milyon dolarlık ek bir destek daha sağlamış durumda.

Şu anda tek başına online video pazarının yüzde 30"dan fazlasını elinde bulunduran firma yetkililerinin verdiği bilgilere göre sitede en çok amatörler tarafından çekilmiş 2 dakikayı geçmeyen komik videolar ilgi görüyor. Yükle, ara, paylaş YouTube, kendine has teknolojisiyle oldukça başarılı bir video yükleme, arama ve paylaşma sitesi. Bu sitede herkes kendi çektiği video görüntülerini başka kullanıcılarla paylaşıyor.

Savaş görüntüleri, efsanevi filmlerden kareler, şarkı söyleyenler, dans edenler, rol kesenler, komiklik yapanlar... YouTube sitesindeki görüntüler sadece amatör kullanıcıların kayıtlarından oluşmuyor. Bu sitede, reklam filmleri, çizgi filmler ve kısa filmler gibi profesyonel çekimleri de bulubilmeniz mümkün. Siteye üye olup, kendi çektiğiniz video görüntülerini sisteme kaydedebileceğiniz gibi, siteye üye olmadan sistemdeki tüm görüntüleri izleyebilmeniz de mümkün.

Kullanıcılar ayrıca, ilgili görüntüleri başka kullanıcılarla paylaşabildiği gibi, görüntüler hakkında yorum da yapabiliyor. YouTube.com"daki video"lara ulaşmanın en kolay yolu, sitedeki 'arama" bölümünü kullanmak. Yukarıdaki video görüntülerine, bu yolla, ilgili konu başlıkları yazılarak ulaşılabiliyor.

YouTube"u sallayan Türkler YouTube, Türkiye"deki kullanıcılar tarafından da oldukça ilgi görüyor. Türkiye ile ilgili pek çok başlık altında farklı tarzda görüntülere ulaşabilmek mümkün oluyor. Son olarak YouTube"da Cenk ve Kemal isimli iki yetenekli gencin amatör bir kamerayla çektikleri 'Turkish Barbie Girl" isimli video klip büyük ilgi gördü. İnternette e -posta yoluyla hızla yayılan klip sayesinde bu iki genç adeta bir internet starı haline geldi. Amatör olarak çekilen klibin gösterim sayısı 623 bini bulmuş durumda. Bu klibin ardından ikili, pek çok farklı klibe de imzasını atmış durumda.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ