Havada korku dolu anlar

Havada korku dolu anlar
Japonya'ya giden THY'ye ait uçak türbülansa girince havada korku dolu saatler yaşandı.Abone ol

Türkiye'den kalkarak Japonya'ya giden Türk Hava Yolları'na (THY) ait bir uçağın yolda türbülansa girmesi sonucu en az 6 kişinin yaralandığı bildirildi.


Uçağın iniş yaptığı Narita Uluslararası Havaalanı yetkilileri, THY'nin 50 sefer sayılı uçağının, Büyük Okyanus üzerinde türbülansa gi gastric sleeve turkey rmesi sonucu 2 mürettebat ile 4 yolcunun yaralandığını belirtti. Yetkililer, Japonya'nın başkenti Tokyo'nun hemen doğusunda yer alan Narita kenti havaalanına inmeden az önce türbülansa giren uçakta yaralanan 6 kişinin hastanede tedavi altına alındığını kaydettiler.

Japon haber ajansı NHK'nin konuya ilişkin haberinde ise yaralı sayısı 7 olarak açıklandı.

TEDAVİLERİ SÜRÜYOR
THY'nin İstanbul-Tokyo seferini yaparken Narita Uluslararası Havaalanı'na inişe geçtiği sırada türbülansa giren yolcu uçağındaki yaralılardan 2 hostes ve bir Japon yolcunun tedavilerinin hastanede sürdüğü bildirildi.

THY Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye, THY'nin 190 yolcusuyla İstanbul-Tokyo seferini yapan TK 50 sefer sayılı Airbus 340 ''Mersin''isimli yolcu uçağı, Narita Uluslararası Havaalanı'na inişe geçtiği sırada türbülansa girdi. Bu sırada yaralanan 2 kabin görevlisi ve 4 yolcu, inişten sonra hastaneye kaldırıldı.

Yolculardan 3'ünün tedavileri ayakta yapılırken, boynundan yaralanan bir Japon yolcu ile 2 kabin memurunun tedavilerinin ise sürdüğü bildirildi. THY yetkilileri, türbülans nedeniyle uçakta herhangi bir hasar meydana gelmediğini kaydettiler.Kategori : DÜNYA